Aktualności 9 listopada 2021

Płock gospodarzem mistrzostw świata w piłce ręcznej!

Nie od dziś wiadomo, że Płock i Kielce to dwa miasta najbardziej kojarzące się z piłką ręczną w Polsce. Ci pierwsi właśnie zostali ogłoszeni jako gospodarz mistrzostw świata w piłce ręcznej w 2023 roku. To drugi polski gospodarz największej imprezy szczypiorniaka, którego poznaliśmy podczas wtorkowej konferencji prasowej.

Od jakiegoś czasu było wiadomo, że pierwszym miastem gospodarzem będą Katowice. Słynny Spodek będzie świadkiem losowania grup w lipcu przyszłego roku. W trakcie mistrzostw, które ruszą w styczniu 2023 roku otworzy turniej. W Katowicach kibice obejrzą aż 21. meczów mundialu w piłce ręcznej.

Kolejnych szesnaście zobaczymy w Orlen Arenie. Płock będzie zatem drugim polskim gospodarzem turnieju. Orlen Arena już kilka lat temu startowała do miana gospodarza Euro, które odbywało się na polskiej ziemi. Wówczas EHF (europejska konfederacja) nie zgodziła się przez brak… czwartej trybuny. Jednak dla międzynarodowej federacji (IHF) nie było to już przeszkodą.

Przypomnijmy, że ostatni mundial w tej dyscyplinie sportu odbył się w Egipcie. Wówczas przez covidowe restrykcje trybuny świeciły pustkami. Teraz celem organizatorów jest odbudowanie publiki. Dobór gospodarzy ma w tym pomóc. Duże hale w połączeniu ze sporym zainteresowaniem lokalnej społeczności ma być przepisem na frekwencyjny sukces. Katowice i Płock to polski duet, a biało-czerwoni turniej będą współorganizować ze Szwedami.