Aktualności 8 listopada 2021

FC Barcelona zyska ważnego sponsora? Mowa o umowie na rękawy koszulek!

Od wielu miesięcy FC Barcelona zmaga się z dużymi stratami i poważnymi problemami finansowymi. Z tego też powodu zarząd "Dumy Katalonii" próbuje pozyskiwać nowych sponsorów, by poprawić sytuację klubu. Według hiszpańskich mediów, zespół z Camp Nou otrzymał dużą ofertę sponsorską na rękawy swoich koszulek. Propozycję złożyła firma Chiliz odpowiadająca za platformę socios.com.

Socios w piłce nożnej

Zaangażowanie platformy Socios we współpracę z czołowymi klubami piłkarskimi nie jest niczym nowym. Warto bowiem pamiętać, iż głównym sponsorem Interu jest właśnie Socios.com. Tyczy się to również Valencii. Dodatkowo platforma działa z takimi zespołami jak Barcelona, Juventus, PSG, Milan czy Atletico.

Socios.com na rękawach FC Barcelony?

Jak twierdzi Mundo Deportivo, “Duma Katalonii” może poszerzyć współpracę z Socios.com. Według wspominanego źródła, Barcelona otrzymała dużą ofertę sponsorską na rękawy swoich koszulek od wspominanej platformy, a konkretniej od firmy Chiliz, twórców Fan Tokens.

W zeszłym sezonie na rękawach hiszpańskiego klubu znajdowała się firma Beko, ale umowa między stronami na tych zasadach wygasła po kampanii 2020/2021. Barcelona uzgodniła z Beko, iż podpiszą kontrakt na mniejszą kwotę i innych zasadach dotyczących promowania firmy przez klub.