Aktualności 27 października 2021

Arkadiusz Milik kupił dawny stadion swojego byłego klubu

Arkadiusz Milik kupił tereny, na których znajduje się były stadion jego pierwszego klubu – Rozwoju Katowice. Do takich informacji dotarli dziennikarze portalu katowice24.info.

To już kolejna lokalna inwestycja, którą podejmuje w Katowicach reprezentant Polski, występujący obecnie w barwach francuskiej Marsylii.

Nowy właściciel dawnych obiektów Rozwoju

Zgodnie z doniesieniami portalu katowice24.info, od 25 października tego roku właścicielem terenów, które w przeszłości zajmował Rozwój Katowice, nie jest już Spółka Restrukturyzacji Kopalń, ale spółka, której głównym udziałowcem jest Arkadiusz Milik.

Według informacji katowickiego „Sportu” kwota transakcji wyniosła około 18,5 miliona złotych. Teren przy ulicy Zgody 28, gdzie w przeszłości występował Rozwój Katowice, ma łączną powierzchnię ponad 65 tysięcy metrów kwadratowych, na którą składa się 11 działek oraz różne budynki, stanowiące w przeszłości klubową infrastrukturę. Większą część terenu zajmuje niszczejący stadion, z którego Rozwój Katowice, z powodu problemów finansowych, wyprowadził się ponad 2 lata temu.

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego nabyte przez spółkę Arkadiusza Milika tereny mogą zostać przeznaczone na zabudowę usługową użyteczności publicznej. Oznacza to, że może na nich powstać np. nowy stadion, hala sportowa lub też inny obiekt rekreacyjno-sportowy.

Kolejna inwestycja Milika

Nabycie terenów przy ulicy Zgody 28, gdzie znajdował się były stadion Rozwoju Katowice, czyli klubu, którego Arkadiusz Milik jest wychowankiem, to już kolejna inwestycja reprezentanta Polski w regionie.

Napastnik francuskiej Marsylii zainwestował już wcześniej w restaurację znajdującą się w katowickiej Galerii Libero oraz kupił działkę w dzielnicy Piotrowice.