Aktualności 27 października 2021

Organizatorzy zaprezentowali wzór medali na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie

Kilka miesięcy temu skończyliśmy Igrzyska Olimpijskie w Tokio, które odrabiały zaległości z 2020 roku. Dokładnie za 100 dni ruszają kolejne IO i kolejne w Azji. Tym razem Pekin będzie gospodarzem... zimowych zmagań. Dzisiaj poznaliśmy wzory medali, które czekają na najlepszych sportowców.

Najpierw zdjęcia z obu stron, później filmik promocyjny. W ten sposób organizatorzy odkryli kolejną zagadkę, czyli wzór medali na Igrzyska Olimpijskie 2022 w Pekinie. Początek zmagań w stolicy Chin już 4 lutego przyszłego roku. Potrwają dokładnie 16 dni.

Historyczny gospodarz

Przypomnijmy, że dla Pekinu to będą drugie Igrzyska Olimpijskie. Jednak stolica najludniejszego państwa świata przechodzi do historii. To pierwsze miasto-organizator, które doczekało się letniej i zimowej wersji IO. Pierwsza miała miejsce w 2008 roku. Teraz po czternastu latach wracają z zimową.

Znamy także gospodarza kolejnych olimpijskich zmagań. W 2026 zimowe Igrzyska odbędą się w Mediolanie oraz Cortinie d”Ampezzo. W przypadku letnich wyłonieni zostali trzej następni gospodarze: 2024 Paryż, 2028 Los Angeles oraz 2032 Brisbane w Australii.