Aktualności 21 października 2021

Już jutro rusza sprzedaż biletów na PŚ w Wiśle. Potrzebne specjalne oświadczenie

Na pierwszy weekend grudnia zaplanowano konkurs Pucharu Świata w Wiśle. Już w piątek 22 października o godzinie 12:00 rusza sprzedaż biletów na poszczególne wydarzenia związane ze zmaganiami w Wiśle. Podczas zakupu biletu jesteśmy zobowiązani do złożenia oświadczenia dotyczącego szczepienia lub statusu ozdrowieńca.

Zapowiadany ruch

O specjalnych przepisach związanych z ograniczeniami przy zakupie biletów na Puchar Świata w Wiśle informował już jakiś czas temu sekretarz generalny PZPN – Jan Winkiel, który jasno zasugerował w rozmowie z WP Sportowe Fakty, że udział w wydarzeniu wezmą osoby zaszczepione – Na 99 proc. na PŚ w Wiśle oraz Zakopanem bilety będą mogły kupić tylko osoby zaszczepione przeciwko koronawirusowi. Nie chcemy zamieszania z biletami i zdecydowaliśmy się sprzedawać wejściówki tylko zaszczepionym kibicom, których obostrzenia raczej nie powinny dotyczyć. Taką decyzję podjęliśmy po długich konsultacjach, m.in. z lekarzami.

Szczepienie lub status ozdrowieńca

Ostatecznie procedura zakupu biletu na Puchar Świata w Wiśle jest nieco łagodniejsza. Jak się bowiem okazuje, podczas realizacji transakcji musimy złożyć oświadczenie o objęciu pełnym szczepieniem przeciwko COVID-19 lub posiadania statusu ozdrowieńca. Jest to efekt decyzji, jaką wspólnie podjęło Prezydium Zarządu Polskiego Związku Narciarskiego oraz Komitetów Organizacyjnych w Wiśle i Zakopanem.

Sprzedaż biletów na zawody Pucharu Świata w Wiśle podzielona została na dwa etapy:

I okres sprzedaży biletów: 22.10.-30.11.2021

  • bilety na sektory siedzące (A1, A2, A3 i A4): 259 PLN
  • bilety na sektory stojące (A7 i A8): 110 PLN

II okres sprzedaży biletów: 1.12.2021 do momentu rozpoczęcia zawodów

  • bilety na sektory siedzące (A1, A2, A3 i A4): 279 PLN
  • bilety na sektory stojące (A7 i A8): 129 PLN