Aktualności 21 października 2021

Zarobki Polaków w MLS. Na czele Patryk Klimala

Związek Piłkarzy Major League Soccer przedstawił w nowym zestawieniu, jakie są zarobki zawodników w amerykańskiej lidze MLS. W najwyższej klasie rozgrywkowej w USA występuje aktualnie pięciu Polaków.

Klimala wyprzedził Buksę

Na najlepsze zarobki spośród polskich piłkarzy w MLS może liczyć Patryk Klimala, występujący obecnie w zespole New York Red Bulls. Jego roczne wynagrodzenie brutto wynosi 1,13 miliona dolarów.

Na trochę mniejsze pieniądze niż były gracz Jagiellonii Białystok oraz Celticu Glasgow może liczyć Adam Buksa, który przeniósł się z Pogoni Szczecin do New England Revolution. Całe zestawienie dotyczące zarobków polskich piłkarzy w MLS przedstawia się następująco:

  1. Patryk Klimala (New York Red Bulls): 1,13 mln dolarów
  2. Adam Buksa (New England Revolution): prawie 1,11 mln dolarów
  3. Kacper Przybyłko (Philadelphia Union): 916 tys. dolarów
  4. Jarosław Niezgoda (Portland Timbers): prawie 909 tys. dolarów
  5. Przemysław Tytoń (FC Cincinnati): 269 tys. dolarów

Na czele Carlos Vela

W przypadku najlepiej opłacanych piłkarzy w całej lidze MLS, na szczycie listy zarobków znajduje się Carlos Vela. Roczne wynagrodzenie brutto byłego piłkarza m.in. Arsenalu i Realu Sociedad, występującego obecnie w Los Angeles FC, wynosi 6,3 miliona dolarów.

Za Meksykaninem uplasował się jego rodak, Javier „Chicharito” Hernandez, który za grę w barwach Los Angeles Galaxy otrzymuje 6 milionów dolarów. Na najniższym stopniu podium znalazł się Gonzalo Higuain, występujący obecnie w Interze Miami, który zarabia blisko 5,8 miliona dolarów rocznie.