Aktualności 20 października 2021

Kibiców Napoli nie interesuje Liga Europy. Na mecz z Legią sprzedano 7 tysięcy biletów

autor: Mateusz Mazur

Czwartkowe starcie Ligi Europy pomiędzy Napoli i Legią Warszawa nie cieszy się największą popularnością wśród kibiców z Neapolu. Do dzisiaj sprzedano niespełna siedem tysięcy wejściówek i niewiele wskazuje na to żeby wynik ten miał ulec znacznej poprawie w czwartek. 

Bez kibiców Legii

Na stadionie w Neapolu nie ujrzymy w czwartkowy wieczór zbyt wielu kibiców. Pierwszą przyczyną tego stanu rzeczy jest fakt, że na meczu nie pojawią się fani Legii Warszawa. Włoski klub zapowiedział, że na wniosek neapolitańskiej policji stadion będzie zamknięty dla kibiców z Polski. Drugim powodem jest niska popularność jaką cieszą się wśród fanów włoskiego klubu rozgrywki Ligi Europy. Okazuje się bowiem, że chęć obejrzenia meczu z Legią na stadionie imienia Diego Armando Maradony wyraziło zaledwie siedem tysięcy osób.

obraz-2021-10-20-195600

Jak podaje dziennikarz Polsat Sport – Bartek Szulga – wynik ten jest niewiele wyższy od niechlubnego rekordu sześciu tysięcy wejściówek sprzedanych na spotkanie ze Slovanem Bratysława. Liczba wejściówek sprzedanych na mecz z Legią wypada blado zwłaszcza w porównaniu ze średnią frekwencją na meczach Serie A, która na Stadio Diego Armando Maradona wynosi w tym sezonie 24 200 widzów.

tagi:napoli