Aktualności 14 października 2021

Rekordowa emisja akcji KTS Weszło

Zaledwie 90 minut wystarczyło, by Krzysztof Stanowski pozyskał od inwestorów 4,5 miliona złotych na działalność klubu KTS Weszło.

Akcje rozeszły się w błyskawicznym tempie. Klub Towarzysko-Sportowy Weszło pobił tym samym rekord emisji akcji klubu sportowego w Polsce, który należał do tej pory do Wisły Kraków.

KTS Weszło wchodzi na nowy poziom

Klub założony z inicjatywy Krzysztofa Stanowskiego działał do tej pory jako stowarzyszenie, ale teraz jest spółką akcyjną. Jej działalność opierać się ma na trzech filarach: drużynie piłkarskiej, akademii futbolu dla dzieci i młodzieży oraz na centrum sportowym.

W akcje KTS Weszło warte 4,5 miliona złotych zainwestowało w sumie 3956 inwestorów. Chętnych było o wiele więcej, bo po zakończeniu zbiórki okazało się, że zebrano 4,7 miliona złotych. Krzysztof Stanowski zapowiedział, że 200 tysięcy złotych nadpłaty wróci do inwestorów, którym nie udało się nabyć akcji.

KTS Weszło pobiło rekord Wisły Kraków

Do zebrania ustalonej kwoty wystarczyło zaledwie półtorej godziny. Dawid Paczka, szef platformy Emiteo, na której odbyła się emisja akcji, powiedział portalowi Wirtualne Media, że gdyby nie konieczność zresetowania platformy z powodu ogromnego zainteresowania akcjami, wszystko trwałoby jeszcze krócej.

Sądzę, że duża w tym zasługa Krzysztofa Stanowskiego, jego siły, charyzmy i zasięgów zbudowanych w social mediach przez lata. Oraz tego, że po latach swojej działalności dziennikarskiej i okołosportowej, zbudował wokół siebie bardzo silne community, które wierzy w niego i chce współtworzyć z nim jego projekty – powiedział portalowi Wirtualne Media Dawid Paczka.

Imponujące tempo emisji akcji KTS Weszło sprawiło, że klub Krzysztofa Stanowskiego przebił pod tym względem osiągnięcie Wisły Kraków, która zebrała 4 miliony złotych w przeciągu jednej doby.

Jak informuje portali Meczyki.pl, środki pozyskane z emisji akcji KTS Weszło przełożą się w sumie na 20 procent udziałów w tym klubie. Pozostałe 80 procent pozostanie w rękach Krzysztofa Stanowskiego, który zapowiedział jednak, że wszyscy akcjonariusze mają mieć realny wpływ na zarządzanie klubem.