Aktualności 8 października 2021

Aleksandra Rosiak ma zastąpić Janusza Basałaja w PZPN

Była dziennikarka m.in. Telewizji Polskiej, Aleksandra Rosiak, ma zostać nowym dyrektorem ds. mediów i komunikacji w Polskim Związku Piłki Nożnej.

Aleksandra Rosiak ma zastąpić na stanowisku odchodzącego ze związku Janusza Basałaja, jednego z najbliższych współpracowników byłego prezesa PZPN, Zbigniewa Bońka.

Kim jest Aleksandra Rosiak?

Aleksandra Rosiak była od 2004 roku związana z TVP i pojawiała się na antenach TVP1, TVP2 oraz TVP Info. Można ją było zobaczyć m.in. w „Wiadomościach” oraz w programie „Pytanie na śniadanie”.

Na przełomie 2016 i 2017 roku dziennikarka zniknęła jednak z telewizji, by wrócić do pracy w mediach w styczniu 2020 roku. Została wtedy współprowadzącą programu „Pierwsze śniadanie” w radiu TOK FM, gdzie pracowała do końca 2020 roku. W ostatnim czasie Aleksandra Rosiak pracowała jako dyrektor departamentu komunikacji i Public Relations oraz rzecznik prasowy Sieci Badawczej Łukasiewicz.

Ciąg dalszy zmian w PZPN

Oficjalna decyzja w sprawie angażu w PZPN Aleksandry Rosiak jeszcze wprawdzie nie zapadła, ale w rozmowie z Interią nowy prezes związku, Cezary Kulesza przyznał, że jej osoba faktycznie jest rozważana jako zastępstwo za Janusza Basałaja.

Aleksandra Rosiak miałaby odpowiadać w PZPN-ie za komunikację korporacyjną, natomiast obszar komunikacji sportowej ma pozostać w rękach Jakuba Kwiatkowskiego.

Po objęciu funkcji prezesa PZPN przez Cezarego Kuleszę w związku doszło już wcześniej do kilku zmian personalnych. Funkcję sekretarza generalnego tymczasowo powierzono Łukaszowi Wachowskiemu, który zastąpił Macieja Sawickiego, szefem kolegium sędziów w miejsce Zbigniewa Przesmyckiego został Tomasz Mikulski, a Stefan Majewski przestał pełnić funkcję dyrektora sportowego PZPN.

tagi:pzpn