Aktualności 8 października 2021

Newcastle United ma nowego właściciela!

Chelsea, Manchester United, Arsenal, Liverpool, Manchester City, Tottenham - wszystkie drużyny zalicza się w Anglii do tzw. wielkiej szóstki. Niewykluczone, że w najbliższych latach wspominane grono zwiększy się o jedną drużynę. Nowego właściciela ma Newcastle United. Klub przejął fundusz inwestycyjny Public Investment Fund (PIF), który jest w rękach Mohammeda bin Salmana. 

Nie ma przypadku

Wielu kibiców może dziwić fakt, iż jeden z najbogatszych ludzi na świecie przejmuje zespół pokroju Newcastle United. Kwestia nowego właściciela w ekipie “Srok” przewijała się już w 2020 roku. Wtedy również chęć zakupu angielskiej drużyny wykazywał Mohammed bin Salman. Transakcja nie doszła jednak do skutku, a jednym z głównych powodów był konflikt interesów na linii beIN Sports – Arabia Saudyjska. Po długich negocjacjach udało dojść się do porozumienia, co otworzyło furtkę Public Investment Fund (PIF) na zakup Newcastle.

Newcastle United z nowym właścicielem

W oficjalnym komunikacie Newcastle United możemy przeczytać, iż grupa inwestycyjna Public Investment Fund (PIF) w skład której wchodzą również PCP Capital Partners oraz RB Sports & Media sfinalizowała przejęcie 100% udziałów Newcastle United. Wcześniejszym właścicielem “Srok” był Mike Ashley, na którego mocno narzekali kibice.

Jak zmiana właściciela w Newcastle wpłynie na futbol? Z pewnością można spodziewać się wielkich inwestycji. Dotychczasowym rekordowym transferem “Srok” jest Joelinton, za którego Newcastle United zapłaciło 44 miliony euro. Istnieje dość duże prawdopodobieństwo, że w przyszłym roku ten wynik zostanie wyraźnie poprawiony.

Niewykluczone, że na St James’ Park zawita także nowy trener. Już teraz z angielskim klubem łączy się m.in. Antonio Conte. To mogą być ciekawe czasy w Premier League.