Aktualności 7 października 2021

Mohamed Salah w podręcznikach do historii

autor: Mateusz Mazur

Egipskie dzieci wkrótce przeczytają o dokonaniach Mohameda Salaha w podręcznikach do historii. Wszystko za sprawą decyzji egipskiego ministra edukacji, który uważa, że historia najlepszego egipskiego piłkarza będzie dla wielu dzieci inspirująca i pokaże im, że wszystko w życiu jest możliwe. 

Nietypowa reforma

Tarek Shawki to egipski minister edukacji, który podjął ostatnimi czasy dość interesującą dla piłkarskiego świata decyzję. Wyraził on bowiem zgodę na to, by w szkolnych podręcznikach do historii można było przeczytać o dokonaniach egipskiego piłkarza. Sukces jaki osiągnął skrzydłowy miałby pokazać młodym Egipcjanom, że w życiu nic nie jest niemożliwe oraz do czego można dojść dzięki swojej ciężkiej pracy.

Przypomnijmy, że Mohamed Salah ma na swoim koncie już 43 bramki w reprezentacji Egiptu, które strzelił na przestrzeni zaledwie 69 spotkań, a ponadto piłkarz miał okazję reprezentować Egipt na igrzyskach olimpijskich. Salah jest wychowankiem El Mokawloon, skąd trafił do FC Basel. Później jego kariera rozwijała się w Anglii i Włoszech, a jego aktualna wartość transferowa oceniana jest na 100 mln euro.