Aktualności 29 września 2021

W LaLiga ponownie będą pełne stadiony!

Sympatycy hiszpańskiej piłki bardzo długo czekali na powrót pełnych obiektów w trakcie spotkań LaLiga. Ministerstwo Zdrowia wydało w końcu zgodę na zniesienie limitów na mecze piłkarskie, a także zmniejszyło restrykcje związane z wydarzeniami w halach. 

Ostrożne podejście

W niektórych krajach, takich jak chociażby Anglia, restrykcje związane z kibicami na stadionach piłkarskich zostały zniesione już jakiś czas temu. Hiszpania bardzo ostrożnie podchodziła do tematu. Od momentu rozpoczęcia pandemii, czyli marca 2020 roku, obrazek w postaci pełnego stadionu w trakcie spotkania LaLiga był niemożliwy.

Hiszpania znosi restrykcje

W najbliższych dniach sytuacja ulegnie zmianie. Hiszpańskie Ministerstwo Zdrowia zniosło bowiem ograniczenia dotyczące liczby kibiców na stadionach w otwartej przestrzeni, a także poluzowało przepisy związane z wydarzeniami, które mają miejsce w halach. W kontekście tej drugiej kategorii frekwencja może wynieść maksymalnie 80%.

Nowe przepisy wejdą w życie 1 października. Oznacza to, iż hitowe starcie Atletico Madryt z Barceloną odbędzie się na Wanda Metropolitano przy pełnych trybunach. Trudno sobie wyobrazić inny scenariusz.

tagi:laliga