Aktualności 27 września 2021

Sebastian Świderski prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej!

autor: Mateusz Mazur
Poznaliśmy nazwisko nowego prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Zostanie nim były reprezentant Polski - Sebastian Świderski. Zastąpi on na tym stanowisku Ryszarda Czarneckiego, który rano wycofał swoją kandydaturę.

Świderski jedynym kandydatem

Dziś rano zaskoczyła nas informacja o tym, że dotychczasowy prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej – Ryszard Czarnecki ogłosił, iż wycofuje się z wyborów i nie będzie ubiegał się o reelekcję. W grze wciąż postało jednak czterech kandydatów i nadal niejasne było, który z nich zostanie wybrany. Wkrótce jednak śladem Czarneckiego podążył także Jacek Kasprzyk, który zapowiedział, że swoje głosy przekaże Sebastianowi Świderskiemu. Na tym jednak nie koniec. Chwilę po deklaracji Kasprzyka swoje kandydatury wycofali także Konrad Piechocki i Andrzej Lemek. Na placu boju pozostał już tylko Sebastian Świderski, który zadeklarował, że nie zamierza się wycofywać i tym samym prezes ZAKSY Kędzierzyn – Koźle oficjalnie został nowym prezesem PZPS.

obraz-2021-09-27-171818

Podczas swojego wystąpienia Świderski podkreślił, że żałuje, iż nie mógł wygrać wyborów na drodze sportowej rywalizacji: – Jako sportowiec żałuję, że jestem jedynym kandydatem, bo zawsze lubię wygrywać walką, a nie samym występem – powiedział, gdy jasne stało się, że wszyscy jego kontrkandydaci zrezygnowali.