Aktualności 27 września 2021

Piękna strona futbolu. Piłkarze Fulham wsparli niepełnosprawnego kibica

Klub piłkarski jest olbrzymim narzędziem. Czasem może posłużyć do tego, by zrobić dobry uczynek i dać właściwy przykład. Na taki ruch zdecydowała się ekipa z Championship. Tym zespołem jest Fulham, które w piękny sposób wsparło niepełnosprawnego kibica mającego za sobą przykre doświadczenia w internecie.

Nierozwiązany problem

Choć cały czas działa wiele kampanii związanych z hejtem w internecie, to nadal ten problem jest nierozwiązany. Bardzo przykrą sytuację doświadczył Rhys Porter, niepełnosprawny kibic Fulham, który cierpi na porażenie mózgowe i epilepsję. Mimo przeciwności losu Rhys stara się spełniać swoje marzenia i gra w drużynie osób niepełnosprawnych. Porter wpadł na pomysł, by publikować materiały wideo związane ze swoją grą na TikToku. Niestety otrzymał on wiele obraźliwych komentarzy od innych użytkowników tej platformy.

W takich słowach na temat zaistniałej sytuacji wypowiedział się Rhys – Założyłem konto na TikToku, gdyż chciałem publikować tiktoki z moich poczynań w bramce. Opublikowałem kilka filmików i otrzymałem mnóstwo okropnych komentarzy. To sprawiło, że poczułem się bardzo smutny, ale staram się to przezwyciężyć i próbuję wyciągnąć pozytywy. Dołączyłem do organizacji charytatywnej i chcę podnosić świadomość osób niepełnosprawnych.

Piękny gest Fulham

Na zdarzenia związane z 13-letnim kibicem zareagowało Fulham. Klub zaprosił Rhysa na trening oraz ligowy mecz, a nawet dodał go do kadry pierwszego zespołu na stronie internetowej. Co więcej, po strzelonej bramce w rywalizacji z Bristol City, piłkarze londyńskiego zespołu podbiegli do Portera, by świętować z nim gola.

Po spotkaniu Rhys Porter otrzymał od piłkarzy koszulki, piłkę czy opaskę kapitana.

fot. Fulham