Aktualności 27 września 2021

Gerard Pique i Ibai Llanos zorganizują mistrzostwa świata w… podbijaniu balona

Piłkarz FC Barcelony Gerard Pique oraz popularny hiszpański twórca internetowy Ibai Llanos zorganizują mistrzostwa świata w podbijaniu balona. To wcale nie żart. Znamy już nawet termin, w którym odbędzie się ta nietypowa impreza.

Pique oraz Llanos współpracują ze sobą już od jakiegoś czasu. Jedną z ich wspólnych inwestycji jest np. drużyna esportowa występująca w hiszpańskiej ekstraklasie.

Balonowe Mistrzostwa Świata

Na pomysł organizacji takiej imprezy wpadł Ibai Llanos, po tym jak zobaczył w sieci popularne wideo, w którym dwie osoby wykonując przy tym różne akrobacje starają się nie dopuścić do tego, by wypełniony powietrzem balon dotknął podłogi. Wideo to na tyle zainspirowało LLanosa, że postanowił on nadać mu formę zorganizowanej sportowej rywalizacji. W inicjatywę tę zaangażował się też Gerard Pique.

Balloon World Cup, czyli Balonowe Mistrzostwa Świata mają odbyć się już 14 października w Barcelonie. W imprezie ma wziąć udział 16 reprezentacji narodowych, choć ich liczba może jeszcze wzrosnąć do 32 drużyn. Turniej ma już swoje oficjalne konto na Twitterze, które na chwilę obecna obserwuje już przeszło 49 tysięcy osób.