Aktualności 23 września 2021

Amerykańscy sportowcy z obowiązkowymi szczepieniami przed igrzyskami w Pekinie

Na początku lutego 2022 roku rozpoczną się XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie, które tym razem odbędą się w Pekinie. Miesiąc później wystartują igrzyska paraolimpijskie. W kontekście amerykańskich sportowców, na tych dwóch imprezach pojawią się tylko zaszczepieni przeciwko COVID-19. To decyzja komitetu olimpijskiego USA. 

Komitet tłumaczy decyzję

W specjalnym komunikacie Komitet Olimpijski i Paraolimpijski Stanów Zjednoczonych (USOPC) tłumaczy swoją decyzję – Od 1 listopada 2021 roku amerykański komitet zacznie wymagać od wszystkich pracowników USOPC, sportowców i osób korzystających z obiektów USOPC – w tym ośrodków szkoleniowych – pełnego zaszczepienia przeciw COVID-19. Wymóg ten ma również zastosowanie do naszej pełnej delegacji na przyszłe igrzyska olimpijskie i paraolimpijskie. Ten krok zwiększy naszą zdolność do stworzenia bezpiecznego i produktywnego środowiska dla sportowców i personelu Team USA oraz pozwoli nam przywrócić spójność w planowaniu, przygotowaniu i obsłudze sportowców.

Zmiana

Przypomnijmy, iż amerykańscy sportowcy nie musieli być zaszczepieni na igrzyskach w Tokio 2020. Mimo to, jak twierdzi BBC Sport, zdecydowana większość amerykańskich uczestników była zaszczepiona przeciw COVID-19. Według doniesień wspominanego źródła, 100 z 613 sportowców nie otrzymało szczepionki.