Aktualności 22 września 2021

Poczta Polska przygotowała znaczek okolicznościowy z okazji mistrzostw Europy w ampfutbolu

autor: Mateusz Mazur

Reprezentacja polski wywalczyła brązowy medal na zakończonych niedawno mistrzostwach Europy, które odbyły się w Krakowie. Z okazji tego turnieju Poczta Polska przygotowała okolicznościowy znaczek, który 12 września został wprowadzony do obiegu. 

Wsparcie Poczty Polskiej

Krystian Kapłon znalazł się na znaczku okolicznościowym, który Poczta Polska wprowadziła do obiegu z okazji zakończonych niedawno mistrzostw Europy w ampfutbolu. Wiceprezes zarządu Poczty Polskiej Andrzej Bodziony wypowiedział się o tej trwającej już dwa lata współpracy:  – Poczta Polska od ponad dwóch lat wspiera reprezentację Polski w amp futbolu. Chcemy pomagać zawodnikom amp futbolu, a także uwrażliwiać pracowników na problemy związane z niepełnosprawnością. Poczta Polska zatrudnia ponad 1700 osób z orzeczeniem niepełnosprawności. To ponad dwa procent wszystkich zatrudnionych. W tym roku Poczta Polska wprowadziła wiele znaczków o tematyce sportowej.

obraz-2021-09-22-123013

Znaczek został wydrukowany nakładem 156 tysięcy sztuk i wprowadzony do obiegu 12 września 2021 roku czyli w dniu, w którym rozpoczęły się rozgrywane w Krakowie mistrzostwa Europy w ampfutbolu. Prezes Amp Futbol Polska Mariusz Widłak podkreślił jak ważne jest wsparcie firm takich jak Poczta Polska: – Znaczek jest malutki, ale dla nas jest to wielka sprawa, symbolem, że amp futbol jest dla nas czymś ważnym, że udaje się nam razem z chłopkami, trenerami, ze wszystkimi, którzy nam pomagają, ze sponsorami, budować te dyscyplinę, jej rozpoznawalność. Współpraca z Pocztą Polską jest dla nas nobilitująca. Oprócz współpracy finansowej i wsparcia promocyjnego Poczta Polska zatrudnia też u siebie naszych zawodników

fot. Facebook Amp Futbol Polska