Aktualności 20 września 2021

Rooney z kartą ikony w grze FIFA 22

autor: Adam Pera
Wayne Rooney jest kolejnym graczem, który otrzymał kartę ikony w grze FIFA 22. Anglik dołączy tym samym do zaszczytnego grona piłkarzy, którzy znajdą się w najnowszej odsłonie gry spod szyldu EA.

Wayne Rooney to z całą pewnością jeden z najlepszych zawodników, którzy mieli okazję biegać po boiskach Premier League. Niekwestionowana legenda Manchesteru United, jak i całej ligi. Napastnik rozegrał aż 559 meczów w barwach klubu z Old Trafford wygrywając m.in. Ligę Mistrzów czy też pięciokrotnie sięgając po mistrzostwo Anglii. Ponadto, Anglik jest także rekordzistą “Czerwonych Diabłów” jeśli chodzi o zdobyte bramki. Rooney trafiał do siatki rywali aż 253 razy.

Rooney ikoną w grze FIFA 22

Kariera i osiągnięcia Rooneya zostaną uhonorowane w najnowszej grze z serii FIFA. Twórca gry, czyli EA Sports potwierdził bowiem, że zawodnik otrzyma kartę ikony w produkcji FIFA 22. Anglik jest już zatem kolejnym zawodnikiem, którego obecność w grze została potwierdzona. Wcześniej tego zaszczytu dostąpili bowiem tacy legendarni gracze jak Iker Casillas, Cafu czy Robin van Persie.