Aktualności 20 września 2021

„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – ruszyły zapisy do kolejnej edycji

Ruszyły zapisy do XXII edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – poinformował serwis Łączy Nas Piłka. Rozgrywki wracają po blisko półtorarocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

XXII edycja, podobnie jak poprzednie, rozpocznie się etapami gminnymi oraz powiatowymi. Następnie rozegrane zostaną finały wojewódzkie, a później najlepsi z najlepszych spotkają się na ogólnopolskim finale w Warszawie. Zostanie on zorganizowany na PGE Narodowym.

Turniej a pandemia

Organizatorzy, mając na uwadze wciąż trwającą pandemię oraz bezpieczeństwo uczestników turnieju zastrzegają, że będą błyskawicznie reagować na sytuację epidemiczną w kraju. System rozgrywek oraz harmonogram mają być dostosowane do ograniczeń związanych z pandemią.

„Życie powoli wraca do normy. Odbywa się coraz więcej imprez, kibice są już obecni na stadionach, a uczniowie ponownie usiedli w szkolnych ławkach. W takich okolicznościach można być optymistą w kontekście rozegrania kolejnej edycji turnieju w tradycyjnej formule. Musimy oczywiście zachować czujność i reagować na wszelkie ewentualne zmiany sytuacji związanej z wirusem i idących za nimi obostrzeń. Jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze” – zapowiedział Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Zgłoszenia do turnieju

Drużyny dziewczynek i chłopców do lat 8, 10 i 12 reprezentujące szkoły podstawowe, Uczniowskie Kluby Sportowe, kluby sportowe oraz inne organizacje prowadzące działalność sportowo-edukacyjną, zgłaszać mogą do turnieju nauczyciele oraz trenerzy. Należy to robić za pośrednictwem strony www.zpodworkanastadion.pl. Zapisy potrwają do 31 października.

„Tymbark już od 15 lat jest głównym sponsorem turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Na naszych oczach i przy naszym wsparciu z małych rozgrywek wyrósł na największy turniej piłkarski dla dzieci w Europie. Z tego jesteśmy bardzo dumni. Turniej to prawdziwe emocje, czysta sportowa rywalizacja w duchu fair play i spełnianie marzeń, dlatego z niecierpliwością czekamy na powrót do gry” – powiedział Krzysztof Pawiński, CEO Maspex.

Turniej reprezentantów Polski

Dotychczas w turnieju o Puchar Tymbarku, w różnych kategoriach wiekowych, zagrało ponad 60 późniejszych reprezentantów Polski. Byli wśród nich m.in. Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek, Piotr Zieliński, Jakub Moder oraz Bartłomiej Drągowski, jak również reprezentantki kobiecej kadry narodowej: Paulina Dudek – najlepsza piłkarka w Polsce w roku 2020 – a także Małgorzata Mesjasz, Dominika Grabowska, Nikol Kaletka, Kinga Kozak i Oliwia Szperkowska.

XXII edycja turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” będzie się odbywać pod patronatem honorowym prezydenta Andrzeja Dudy. Komitet honorowy tworzą: minister edukacji i nauki, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Ministerstwo Zdrowia.