Aktualności 13 września 2021

Wyjątkowa akcja przed derbami Bukaresztu!

Derby Bukaresztu, czyli mecze, w których grają ze sobą FCSB (dawniej Steaua Bukareszt) i Dinamo Bukareszt to najbardziej prestiżowe spotkania ligowe w Rumunii. Towarzyszący im rozgłos postanowiono wykorzystać w wyjątkowy sposób.

Przedstawiciele rumuńskiej ekstraklasy wspólnie z lokalnymi władzami zorganizowali nietypową akcję, która odbyła się właśnie przy okazji derbów Bukaresztu. Mecze między FCSB a Dinamem, najbardziej utytułowanymi klubami w Rumunii, mają w tamtejszej ekstraklasie największą rangę, więc postanowiono z tego skorzystać.

Nie zabrakło kontrowersji

Celem akcji pt. „Wypełnij lukę w swoim życiu!” jest nakłanianie ludzi do adopcji psów znajdujących się w jednym z lokalnych schronisk. Żeby ją nagłośnić wykorzystano do tego najbardziej prestiżowe spotkanie ligi rumuńskiej, czyli pojedynek między drużynami FCSB (dawną Steauą Bukareszt) i Dinamem Bukareszt.

Przed niedzielnym spotkaniem pojawiły się informacje, że na murawę w towarzystwie psów do adopcji wyjdą obie drużyny, jednak ostatecznie zrobili to tylko gracze Dinama. Gracze FCSB, mimo poparcia dla całej akcji, mieli tego ostatecznie nie zrobić, argumentując to tym, że ich przeciwników nazywa się „Czerwonymi psami”.