Aktualności 9 września 2021

Pogoń Siedlce ma żeńską sekcje piłkarską. Pierwszym krokiem akademia

To nie pojedynczy przypadek, ale ogólnopolski trend. Żeńskie sekcje piłkarskie powstają, jak grzyby po deszczu. Tym razem Pogoń Siedlce zdecydowała się na stworzenie kolejnej sekcji w ramach swoich struktur. Póki co mowa o młodzieży do lat 13., ale być może już niedługo zobaczymy dorosłe piłkarki w barwach siedleckiego klubu.

Jak informuje Kamil Sulej z portalu SportSiedlce.pl dwa dni temu miał miejsce pierwszy trening w sekcji żeńskiej siedleckiego klubu. Dotychczas Pogoń Siedlce dysponowała tylko męską sekcją, której seniorzy grają na poziomie II ligi. Jednak w czasie wakacji klub postanowił to zmienić. Wówczas pojawiła się informacja o naborach do nowej struktury w klubie. – Trenujące u nas dziewczęta mogą liczyć na pełne wsparcie sztabu trenerskiego, i na odpowiednie wprowadzenie do gry, nawet jeśli wcześniej miały znikome doświadczenia z piłką nożną, a nawet sport ten pozostawał w sferze marzeń. To dobra chwila na ruszenie #wPogoniZaMarzeniami – czytaliśmy na stronie akademii.

Według lokalnych mediów na zaproszenie odpowiedziało 21 dziewczynek w wieku 6-13 lat, które pojawiły się na pierwszych zajęciach. Te poprowadził duet trenerski Aleksandra Zając i Marcin Burkhardt. Ten ostatni to prawdziwy człowiek orkiestra. Ubiegły sezon kończył w pierwszym zespole, a teraz gra w rezerwach siedleckiej drużyny. Przy okazji pełni rolę… dyrektora sportowego!