Aktualności 8 września 2021

Eleven Sports z sublicencją na transmisje Ekstraligi żużlowej

PGE Ekstraliga weszła w decydującą fazę rozgrywek sezonu 2021. Kibice już wiedzą, że od przyszłego sezonu nic się nie zmieni w kontekście transmisji. Nadal dwie stacje będą dzieliły się meczami najlepszej żużlowej ligi świata. Eleven Sports właśnie wykupiło sublicencję na transmisje.

Najpierw Canal+ wykupił, za rekordową kwotę, prawa do transmisji Ekstraligi na lata 2022-2025. Czteroletni kontrakt ma gwarantować ogromne pieniądze dla klubów. Długo wydawało się, że Canal+ będzie jedynym nadawcą najważniejszych rozgrywek ligowych w żużlu. Tymczasem dzisiaj już wiemy, że nic się nie zmieni.

Podobnie jak dotychczas Eleven Sports będzie miało prawo pokazywania meczów trzeciego i czwartego wyboru w fazie zasadniczej. To oznacza, że kibice obejrzą tam 28 spotkań sezonu regularnego. Ponadto do stacji trafią mecze drugiego i trzeciego wyboru z pierwszej fazy finałowej. Drugiego wyboru półfinałów oraz dwa starcia o brązowy medal.

– Żużel cieszy się w Polsce nieustannie wielką popularnością, więc decyzja o przedłużeniu praw do PGE Ekstraligi to doskonała wiadomość dla szerokiej grupy naszych widzów. Od 2022 roku zmienia się format rozgrywek, dzięki czemu pokażemy jeszcze więcej meczów z udziałem największych gwiazd światowego speedway’a – powiedział dla oficjalnej strony ligi Krzysztof Świergiel CEO Eleven Sports w Polsce.