Aktualności 8 września 2021

Japonia zrezygnuje z organizacji Klubowych Mistrzostw Świata?!

Na początek grudnia 2021 roku zaplanowano start kolejnych Klubowych Mistrzostw Świata. Tym razem gospodarzem tego turnieju miała być Japonia. Według ostatnich doniesień mediów, lokalizacja najprawdopodobniej ulegnie zmianie. Japoński Związek Piłki Nożnej chce zrezygnować z organizacji i już skontaktował się w tej sprawie z FIFA. 

Ograniczenia w kraju

Klubowe Mistrzostwa Świata to turniej, w którym rywalizacji siedem drużyn piłkarskich. Przedstawicielem Europy jest zwycięzca Ligi Mistrzów. W przypadku tego roku to Chelsea, która triumfowała w ostatecznym starciu z Manchesterem City. Londyński klub miał wybrać się w połowie grudnia do Japonii, by powalczyć o puchar ze zwycięzcami innych kontynentów.

Zmiana lokalizacji?

Rozgrywki KMŚ najprawdopodobniej nie odbędą się w Kraju Kwitnącej Wiśni. Jak twierdzi bowiem japońska agencja prasowa Kyodo News, Japoński Związek Piłki Nożnej skontaktował się z FIFA, by zrezygnować z organizacji turnieju. Według doniesień wspominanego źródła, Japonia obawia się kolejnych wzrostów zachorowań i tym samym wprowadzenia restrykcji, które uniemożliwią odpowiednią organizację.

FIFA stoi pod ścianą, gdyż międzynarodowa organizacja nie miała przygotowanej opcji “B”. Jak twierdzi “Daily Mail”, całkiem realną opcją jest Katar, gdzie odbyły się ostatnie Klubowe Mistrzostwa Świata, które padły łupem Bayernu Monachium.