Aktualności 7 września 2021

Ostatnie dni protokołu “Return to play”. Nadchodzą zmiany

autor: Adam Pera
Środowe mecze reprezentacji narodowych będą ostatnimi organizowanymi w oparciu o protokół "Return to play". Kolejne mecze przeprowadzone zostaną według nowych reguł, z których najbardziej cieszyć będą się kibice oraz sami piłkarze.

W ostatnich miesiącach spotkania reprezentacji narodowych oraz pucharowych rozgrywek europejskich były przeprowadzane zgodnie z protokołem “Return to play”. Dokument ten zawierał wiele postanowień, głównie medycznych, logistycznych i operacyjnych, które nakreślały nowe ramy rozgrywania tego typu meczów.

Nowe przepisy

Nadchodzące mecze reprezentacji narodowych podczas kolejnych zgrupowań będą już przebiegać wedle nowych wytycznych, które są efektem wzmożonej na całym świecie akcji szczepień. Zgodnie z nimi, na stadion będą mogli wejść także fani drużyny gości, którym będzie przysługiwać 5% całej puli biletów. Ponadto, zaszczepieni piłkarze oraz członkowie sztabów szkoleniowych nie będą zmuszeni do wykonywania testów na obecność koronawirusa, a przedstawiciele mediów nie będą już limitowani jeśli chodzi o przyznawanie akredytacji.

Nowe przepisy wejdą w życie 10 września.