Aktualności 7 września 2021

Ekologiczny charakter spotkania Tottenham-Chelsea. Pierwszy taki mecz w Premier League!

W ramach 5. kolejki angielskiej ekstraklasy, Tottenham zmierzy się na własnym obiekcie z Chelsea. Mecz ten przejdzie do historii Premier League. Mowa bowiem o spotkaniu, które będzie pierwszym starciem kładącym duży nacisk na redukowanie emisji dwutlenku węgla. 

Troska o środowisko

Tottenham podjął wyzwanie, by zrealizować mecz z Chelsea w charakterze net zero. Co to takiego? Mowa o zredukowaniu do minimum wszelkiego rodzaju emisji związanych z realizacją spotkania. W skład tego wchodzą podróże kibiców i pracowników na stadion, zużycie energii na obiekcie, a także produkcja żywności i napojów. Pozostała część emisji jest zrównoważona dzięki naturalnym projektom.

Konkretne zmiany

Jak w praktyce wygląda organizacja spotkania net zero? Według informacji BBC Sport, fani będą zachęcani do podróżowania na stadion rowerem lub komunikacją miejską, a także spożywania tylko wegańskiego jedzenia w trakcie meczu Tottenham – Chelsea. Oba zespoły przyjadą na obiekt autokarami zasilanymi biopaliwem, natomiast w trakcie potyczki piłkarze będą pić wodę z bardziej ekologicznych kartonów.

Tottenham od dłuższego czasu zwraca uwagę na troskę o środowisko. Na początku 2021 roku, londyński zespół został uznany za najbardziej ekologiczny klub w Premier League. Drużyna ze stolicy Anglii niedawno przystąpiła do specjalnego programu działań ONZ, który zwraca uwagę na zmiany w kontekście działań organizacji sportowych.