Aktualności 1 września 2021

Łukasz Wachowski będzie nowym sekretarzem generalnym PZPN

Zmiany w strukturach PZPN. Nowym sekretarzem generalnym Polskiego Związku Piłki Nożnej ma zostać Łukasz Wachowski. Zajmujący dotychczas to stanowisko Maciej Sawicki postanowił z niego zrezygnować.

Kim jest Łukasz Wachowski?

Łukasz Wachowski zajmował do tej pory w PZPN-ie stanowisko Dyrektora Departamentu Rozgrywek Krajowych. Z informacji WP SportoweFakty wynika, że Cezary Kulesza, czyli nowy prezes związku, który przejął schedę po Zbigniewie Bońku, bardzo ceni pracę Łukasza Wachowskiego, ma do niego pełne zaufanie i chciałby go widzieć w roli sekretarza generalnego PZPN-u. Jak donoszą WP SportoweFakty, póki co do końca roku, by po tym czasie podjąć decyzję, co dalej.

Jakie plany ma teraz Maciej Sawicki?

Maciej Sawicki był sekretarzem generalnym PZPN od roku 2012. Teraz postanowił definitywnie zakończyć swoją pracę w związku, o czym poinformował już na Twitterze.

Cezary Kulesza proponował Maciejowi Sawickiemu pozostanie na stanowisku, jednak Maciej Sawicki nie zdecydował się skorzystać z tej propozycji. Jak zdradził, po zakończeniu pracy w PZPN-ie ma zamiar skupić się na nowych wyzwaniach w życiu zawodowym.

tagi:pzpn