Aktualności 1 września 2021

Trener niezadowolony z… bezalkoholowego piwa na konferencji

Nazwisko Peter Pacult dla niewtajemniczonych w austriacki futbol do tej pory mogło być anonimowe. Jednak sam zainteresowany już wsławił się swoim wystąpieniem podczas konferencji prasowej. Szkoleniowiec Austrii Klagenfurt był bardzo niezadowolony z bezalkoholowego piwa na stole. Co ciekawe chodziło o browar, który jest sponsorem klubu.

Szkoleniowiec austriackiego klubu wszedł na kolejną konferencje prasową z przytupem. Pewnie nikt poza fanami Austrii Klagenfurt nie dowiedziałby się o jej przebiegu. Tymczasem Peter Pacult zrobił show. Na wstępie wziął do ręki butelkę piwa i z niesmakiem powiedział kilka słów w stronę rzecznika prasowego.  –  A co to za piwo? Bezalkoholowe!? To weź tu może jeszcze jakąś kolorowankę połóż…

Kliknij w obrazek

Rzecznik tylko się uśmiechnął na komentarz trenera. Na szczęście dla szkoleniowca podobnie do sprawy podeszły władze browaru. Mowa o głównym sponsorze klubu. Opiekun zespołu zapewnił sobie sześciopak najnowszych wyrobów piwnych w ramach “zadośćuczynienia”.

Można powiedzieć, że trener niezbyt przychylnym komentarzem rozreklamował klub i co za tym idzie sponsora. Konferencja odbiła się szerokim echem w wielu krajach, a pewnie nie zabraknie ciekawskich, by poznać firmę sponsorującą Austrie Klagenfurt.