Aktualności 31 sierpnia 2021

Reprezentanci i reprezentantki Irlandii będą zarabiać tyle samo

autor: Mateusz Mazur
Piłkarze reprezentacji Irlandii zgodzili się na obniżenie swoich wynagrodzeń, tak by kwoty jakie za występy w reprezentacji otrzymują irlandzkie piłkarki i piłkarze były od teraz takie same.

Irlandia dołączyła dziś do grona państw, gdzie piłkarze i piłkarki otrzymują takie samo wynagrodzenie za występy w reprezentacji. Wcześniej taką decyzję podjęły: Anglia, Brazylia, Nowa Zelandia, Australia i Norwegia. Szef irlandzkiej federacji Jonathan Hill przyznał, że jest to ważny krok w historii związku: – Pokazuje to, że jesteśmy postępową piłkarską nacją, którą zawsze chcieliśmy być. 

Ważny krok

Jak podaje Sky Sports decyzja została podjęta dzięki porozumieniu jakie osiągnęli przedstawiciele federacji, męskiej oraz żeńskiej reprezentacji. W oświadczeniu FAI czytamy: – Piłkarze męskiej reprezentacji zgodzili się na obniżkę wynagrodzeń za swoje występy w kadrze, by kwoty jakie otrzymują piłkarki żeńskiej reprezentacji mogły wzrosnąć i by od teraz reprezentanci i reprezentantki Irlandii mogły zarabiać tyle samo. 

Kapitan żeńskiej reprezentacji Katie McCabe nie kryła zadowolenia z takiego obrotu spraw: – To wspaniały dzień dla całej irlandzkiej piłki.

Związek informuje również, że zmiany wejdą w życie już od najbliższych spotkań obu reprezentacji, które rozegrane zostaną we wrześniu. Kapitan

fot. FAIreland Twitter