Aktualności 26 sierpnia 2021

Lech Poznań poszerza współpracę z UAM i startuje z sekcją kobiecej piłki

autor: Mateusz Mazur
Lech Poznań ogłosił dzisiaj nawiązanie współpracy z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pierwsze skutki tej współpracy ujrzymy już niebawem, bowiem jej owocem jest utworzenie kobiecego zespołu piłkarskiego, który już w sobotę zagra swój pierwszy mecz w III lidze.

Lech Poznań UAM – pod taką nazwą kobieca drużyna Lecha Poznań występować będzie w najbliższych rozgrywkach. Cele są ambitne. Pomysłodawczyni pomysłu Maja Rutkowska zapowiada, że plan drużyny na najbliższe lata to przede wszystkim awans do kobiecej Ekstraligi.

Współpraca z UAM

Umowa z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu została podpisana w środę przed południem. To nie pierwszy raz, gdy poznańska uczelnia i Lech Poznań łączą siły. Już na początku tego roku ogłoszono nawiązanie współpracy z Wydziałem Informatyki i Matematyki UAM. Teraz zakres współpracy znacznie się poszerzy.

Utworzenie kobiecej drużyny piłkarskiej Lecha Poznań nie przeszło bez echa w social mediach. Klub z Poznania przygotował na tę okazję specjalny materiał wideo, w którym oglądamy gwiazdę Lecha – Mikaela Ishaka. Cały materiał do obejrzenia poniżej.

 

Kiedrzynek i Pajor wspierają pomysł

Presja ciążąca na Lechu Poznań mogła być tym większa, że zdeklarowanymi kibickami klubu są reprezentantki Polski Katarzyna Kiedrzynek i Ewa Pajor. Teraz obie panie będą miały szansę wspierać nie tylko Ishaka i spółkę, ale również drużynę kobiecą.

Ponadto szczegóły całego przedsięwzięcia opisuje współwłaścicielka Lecha Poznań Maja Rutkowska: – Trochę to trwało, bo choć pomysł narodził się na przełomie 2019 i 2020 roku, to potem okres pandemii nieco wstrzymał ten temat. Byliśmy gotowi do startu tego lata, dopełnione zostały wszystkie formalności i możemy ogłosić, że zespół pod szyldem Lech Poznań UAM rozpocznie w weekend udział w III lidze

Klub zapowiedział już, że trenerem drużyny będzie Alicja Zając, a spotkania III ligi Lech Poznań UAM rozgrywał będzie głównie na obiekcie sportowym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

fot. Lech Poznań Twitter