Aktualności 24 sierpnia 2021

Wiemy kto skomentuje wrześniowe mecze reprezentacji Polski

autor: Mateusz Mazur
We wrześniu reprezentację Polski czekają trzy spotkania eliminacji do mistrzostw świata. Telewizja Polska zdradziła, kto zasiądzie przed mikrofonami przy okazji meczów z Albanią, San Marino i Anglią.

Podczas Euro 2020  byliśmy świadkami kilku roszad roszad i kilku kontrowersji dotyczących tego, kto skomentował, komentuje lub będzie komentował określony mecz. Czy po tym jak TVP ogłosiła, które duety komentatorskie usłyszymy podczas spotkań z Albanią (2.09), San Marino (5.09) i Anglią (8.09) również pojawią się głosy krytyki?

Kto skomentuje mecze reprezentacji Polski

Przy okazji spotkania z Albanią, które reprezentacja Polski rozegra na Stadionie Narodowym, będziemy mieli okazję usłyszeć duet Mateusz Borek – Kazimierz Węgrzyn. Trzy dni później, wyjazdowe spotkanie z San Marino skomentują Jacek Laskowski i Marcin Żewłakow. Najtrudniejszą z wrześniowych potyczek, w której reprezentacja Polski, ponownie na Stadionie Narodowym, podejmie Anglię, po raz kolejny skomentuje Jacek Laskowski, jednak tym razem w duecie z Robertem Podolińskim. Podsumowując, całe zestawienie prezentuje się w następujący sposób:

2.09 Polska – Albania (Stadion Narodowy) – Mateusz Borek i Kazimierz Węgrzyn

5.09 San Marino – Polska (San Marino Stadium) – Jacek Laskowski i Marcin Żewłakow

8.09 Polska – Anglia (Stadion Narodowy) – Jacek Laskowski i Robert Podoliński 

Dariusz Szpakowski na wakacjach, Rafał Wolski w Viaplay

Nawiązując do komentatorskich nazwisk, o których głośno było w trakcie Euro 2020, podczas wrześniowych meczów reprezentacji nie usłyszymy Dariusza Szpakowskiego, ani Rafała Wolskiego.

Ten drugi zmienił ostatnio pracodawcę i od teraz komentował będzie mecze dla platformy Viaplay. Dariusz Szpakowski natomiast przebywa nadal na wakacjach, po Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.