Aktualności 19 sierpnia 2021

Emporio Armani sponsorem technicznym Napoli

autor: Mateusz Mazur
Po raz pierwszy w historii logo marki Emporio Armani pojawi się na koszulkach piłkarskich. Włoski potentat modowy przedstawił projekt koszulek przygotowanych dla SSC Napoli na sezon 2021/22.

Mała rewolucja

Jesteśmy świadkami małej rewolucji na rynku koszulek piłkarskich. SSC Napoli poinformowało, że w najbliższym sezonie sponsorem technicznym klubu będzie Emporio Armani. Oznacza to, że marka będąca własnością jednego z najbardziej rozpoznawalnych domów mody na świecie będzie w najbliższym sezonie dostarczać stroje dla włoskiego klubu. Oprócz tego logo EA7 pojawi się też oczywiście na koszulkach zespołu z Neapolu i zajmie miejsce marki KAPPA, z którą Napoli było związane od lat.

Jest to pierwsza w historii współpraca domu mody Giorgio Armani z klubem piłkarskim. Uściślając, na koszulkach Napoli pojawi się logotyp Emporio Armani, który jest jedną z marek należących do Armaniego. Linia odzieżowa Emporio Armani przeznaczona jest głównie dla młodszych dorosłych. Umowa pomiędzy stronami obowiązywać ma przez cały najbliższy sezon.

Mieszane opinie

W Internecie zaroiło się od komentarzy dotyczących aspektu wizualnego nowych koszulek klubu z Neapolu. Chodzi przede wszystkim o fakt, że pierwszy komplet praktycznie nie różni się od tego zaprojektowanego w ubiegłym sezonie przez KAPPA i jedyne co zmieniło się w porównaniu z poprzednim sezonem to logo. Nowy – stary komplet strojów piłkarze Napoli założą już w najbliższą niedzielę, w spotkaniu pierwszej kolejki Serie A z Venezią.

fot. SSC Napoli Twitter