Aktualności 18 sierpnia 2021

Ambitne plany PGE Ekstraligi. Projekt zakłada stworzenie własnej gry i rozgrywek e-sportowych!

E-sport odgrywa coraz ważniejszą rolę. Zdaje sobie z tego sprawę również PGE Ekstraliga, która ruszyła z projektem zakładającym wyprodukowanie gry na konsole i PC, a także stworzenie własnych rozgrywek e-sportowych. Wszystko po to, by zainteresowanie żużlem wśród konkretnej grupy docelowej było jak największe.

Zachęcić młodych

Trudno nie dostrzec pewnej rywalizacji, jaką toczy e-sport z tradycyjnymi dyscyplinami sportowymi. Młodzi ludzie coraz częściej porzucają możliwość gry w piłkę czy koszykówkę na rzecz rywalizowania przez internet. PGE Ekstraliga wpadła na pomysł, by wpłynąć na popularyzację żużla wśród dzieci i młodzieży.

Gra i rozgrywki e-sportowe

Najwyższa liga żużlowa w Polsce poinformowała o trzyletnim projekcie, który ma na celu wyprodukowanie gry na konsole i PC, a także stworzenie własnych rozgrywek e-sportowych z udziałem czynnych zawodników. Przemysław Szymkowiak z PGE Ekstraligi w takich słowach wypowiedział się na temat całego planu – Jesteśmy na etapie wstępnym, ale mamy już projekt scenariusza gry, która będzie łączyć elementy zręcznościowe i managerskie. Za wcześnie na deklaracje dotyczące premiery, projekt jest trzyletni, wysokobudżetowy i podchodzimy do niego bardzo poważnie. Na szczegóły jeszcze przyjdzie czas, ale gra będzie zalążkiem żużlowego E-sportu, gdyż uważamy, że ma on spory potencjał, a marzeniem jest stworzenie prawdziwej ligi E-sportowej, która swoje mecze rozgrywałaby w okresie jesienno – zimowym.

PGE Ekstraliga zamierza przeznaczyć na projekt 3,5 miliona złotych. Środki zostaną rozdysponowane nie tylko na stworzenie gry i rozgrywek e-sportowych, a także na dalszy rozwój aplikacji mobilnej oraz EkstraligaTv czy telemetrię.