Aktualności 18 sierpnia 2021

Cezary Kulesza nowym prezesem PZPN!

Po dziewięciu latach zmiana warty w Polskim Związku Piłki Nożnej. Zbigniew Boniek przestał pełnić funkcje prezesa. Jego następcą został Cezary Kulesza. Były sternik Jagiellonii Białystok zdecydowanie wygrał ze swoimi oponentami w głosowaniu. To on przejmuje stery w polskiej piłce na najbliższe cztery lata.

Po kilku godzinach walnego zebrania, w końcu doszło do najważniejszego punktu obrad – głosowania. W nim Cezary Kulesza zdobył 92 głosów. Jego kontrkandydat Marek Koźmiński 23 głosów. W ten sposób były prezes Jagiellonii Białystok został następcą Zbigniewa Bońka.

Kim jest Cezary Kulesza?

Cezary Kulesza w przyszłym roku skończy 60 lat. Kariera piłkarska to nie był jego atut w walce o fotel prezesa. Były sternik Jagiellonii grał dla Gwardii Białystok, Olimpii Zambrów czy Mławianki Mława. Trafił także do największego białostockiego klubu, w którym rozegrał kilkanaście meczów na poziomie I ligi (ówczesnej Ekstraklasy), a także w finale Pucharu Polski, przegranego 2:5 z Legią.

Po karierze zajął się działalnością w branży muzycznej. Założył wytwórnie Green Star Music. W portfolio jego firmy można znaleźć wiele znanych zespołów, głównie zajmujących się disco polo. Mowa o takich gwiazdach, jak: Akcent, Boys czy Weekend. Wraz z rozwojem, Cezary Kulesza zajął się także innymi biznesami – nieruchomościami czy branżą hotelarską.

Sukcesy w Jagiellonii

Od 2010 roku był prezesem Jagiellonii. W tym czasie Jaga zdobyła Pucharu Polski, Superpuchar, a także dwukrotnie była wicemistrzem kraju. Latem tego roku zdecydował się zrezygnować z działalności w klubie. Ten czas wykorzystał na kampanię wyborczą w walce o funkcje prezesa PZPN. Do tej pory pełnił rolę wiceprezesa ds. piłkarstwa profesjonalnego. Wcześniej zasiadał także w radzie nadzorczej spółki Ekstraklasa S.A. Teraz rozpoczyna czteroletnią kadencje prezesa PZPN.