Aktualności 17 sierpnia 2021

Trudne chwile Naomi Osaki. Tenisistka rozpłakała się w trakcie konferencji prasowej

W ostatnich miesiącach Naomi Osaka przeżywała bardzo trudne chwile. Japońska tenisistka otwarcie mówiła o swoich problemach z depresją. Po dłuższej przerwie Osaka wzięła udział w konferencji prasowej. U 23-latki pojawiły się łzy po jednym z pytań. 

Rezygnacja z konferencji

Szerokim echem odbiły się zdarzenia z udziałem Naomi Osaki podczas French Open. W maju japońska tenisistka oznajmiła, iż nie będzie uczestniczyć w konferencjach prasowych. Swoją postawę argumentowała zwróceniem uwagi na problemy zdrowia psychicznego, a także sama poinformowała o osobistych kłopotach. Ostatecznie Osaka wycofała się z tego turnieju.

Trudne spotkanie z dziennikarzami

Po przerwie Naomi Osaka pojawiła się na konferencji prasowej w związku z udziałem w turnieju, który odbywa się w Cincinnati. W pewnym momencie japońska tenisistka otrzymała pytanie dotyczące jej podejścia do dziennikarzy, a także korzystania z mediów społecznościowych. 23-latce zarzucono brak spójności w podejmowanych krokach.

Osaka odpowiedziała na pytanie i chwilę później opuściła na moment konferencję. U tenisistki można było zauważyć łzy w oczach. Po spotkaniu z dziennikarzami, agent Osaki – Stuart Duguid zwrócił uwagę na pytanie, jakie zadał dziennikarz z “The Cincinnati Enquirer”. Przedstawiciel tenisistki oznajmił, że było to nieodpowiednie zachowanie, argumentując to przede wszystkim tonem wypowiedzi dziennikarza.