Aktualności 27 lipca 2021

Canal+ tłumaczy brak oferty dodatkowych kanałów Eurosportu

Trwają igrzyska olimpijskie. Za relacje wydarzeń sportowych odpowiada Eurosport, który z tej okazji przygotował kilka dodatkowych kanałów. Dość niespodziewanie nie pojawiły się one w ofercie Canal+, co poirytowało abonamentów. Platforma cyfrowa wytłumaczyła swoją decyzję.

Wyniki oglądalności

W związku z wieloma dyscyplinami, jakie możemy oglądać w trakcie igrzysk olimpijskich, Eurosport przygotował kilka dodatkowych kanałów. Dla przykładu, na Eurosport 5 możemy śledzić piłkę nożną, na Eurosport 6 koszykówkę, natomiast na Eurosport 9 siatkówkę. Łącznie Eurosport uruchomił siedem dodatkowych kanałów (od 3 do 9), które pozwalają śledzić wszystkie wydarzenia sportowe w Tokio.

Tę opcję do swojej oferty nie dodał Canal+, co naturalnie wywołało spore niezadowolenie wśród abonamentów. W rozmowie z Wirtualnemedia.pl, Małgorzata Seck – wiceprezes Canal+ ds. programowych tłumaczy ruch platformy cyfrowej – Wyniki oglądalności podczas ostatnich Igrzysk, kiedy dołączyliśmy kanały pop’upowe nie były zadowalające. Dlatego w tym roku nie zdecydowaliśmy się na zakup licencji. Widownia koncentrowała się na kanałach Eurosport 1 i Eurosport 2, które są dziś dostępne zarówno w naszej ofercie satelitarnej jak i wszędzie.

UPC Polska również

Opcja dodatkowych kanałów nie została także włączona do oferty UPC Polska. W takich słowach na temat zaistniałej sytuacji wypowiedział się rzecznik prasowy UPC Polska Michał Fura – Oferujemy klientom szeroki wachlarz kanałów sportowych, w tym m.in. TVP Sport oraz Eurosport 1, Eurosport 2, które prezentują najważniejsze wydarzenia i emocje sportowe. Obecnie nie planujemy włączenia Eurosport 4K, ale stale rozwijamy oferty i o wszelkich zmianach informujemy klientów na bieżąco.