Aktualności 22 lipca 2021

Viaplay kompletuje redakcję sportową

Wielkimi krokami zbliża się start Viaplay w Polsce. W czwartkowe przedpołudnie poznaliśmy nazwiska czterech dziennikarzy, którzy dołączyli do redakcji sportowej tej platformy streamingowej. To Rafał Wolski, Piotr Domagała, Michał Zachodny oraz Tomasz Urban.

Udane Euro

Rafał Wolski całkiem niedawno zakończył swoją wieloletnią przygodę z Canal+, a podczas Euro 2020 skomentował dla TVP kilka spotkań mistrzostw Europy, otrzymując sporo pozytywnych słów przede wszystkim od kibiców. Nic więc dziwnego, że Paweł Wilkowicz postarał się o sprowadzenie Rafała Wolskiego do redakcji.

Duże transfery

Nazwiska pozostałych osób, które dołączyły do Viaplay również robią spore wrażenie. Piotr Domagała pracował w Canal+Sport, zajmując się m.in. Premier League, która od 2022 roku będzie dostępna na platformie streamingowej Viaplay. Michał Zachodny z kolei ma bardzo bogate doświadczenie w kontekście analityki w futbolu.

Listę zamyka Tomasz Urban, który przez ostatnie lata zajmował się przede wszystkim niemiecką piłką w Eleven Sports. Jest to zatem całkowicie zrozumiały ruch ze strony samej redakcji Viaplay, a także dziennikarza, gdyż Bundesliga od sezonu 2021/2022 będzie pokazywana właśnie na platformie streamingowej Viaplay.