Aktualności 20 lipca 2021

Dariusz Szpakowski skomentuje Igrzyska Olimpijskie w Tokio

Ledwie zakończyło się Euro 2020 i "afera" związana ze zmianą komentatorów na finał, a już mamy kolejną imprezę. TVP Sport opublikowało listę komentatorów na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Wiemy, że Dariusz Szpakowski będzie wśród sprawozdawców i wiemy, jakimi dyscyplinami się zajmie.

Nestor polskiego dziennikarstwa głównie zajmie się dyscyplinami, z których był znany podczas poprzednich zmagań olimpijskich. Mowa tutaj o kajakarstwie oraz wioślarstwie. Dariusz Szpakowski przy tych sportach będzie współpracował z Markiem Kolbowiczem.

Dla Szpakowskiego nadchodzące Igrzyska Olimpijskie w Tokio będą kolejną wielką imprezą, podczas której usłyszymy go za mikrofonem. Warto dodać także, że Polacy mają spore szansę medalowe w obu wodnych dyscyplinach. To być może ostatnia szansa dla Dariusza Szpakowskiego na skomentowanie wielkich sukcesów biało-czerwonych.

Odsunięty od finału

Przypomnijmy, że Dariusz Szpakowski miał zwieńczyć swoją długoletnią przygodę z TVP Sport na Wembley. Jeszcze przed Euro 2020 pojawiła się informacja o finale dla jego duetu z Andrzejem Juskowiakiem. Długo na to się zanosiło. Tym bardziej patrząc po obsadach półfinałów, które dostały duety Borek-Węgrzyn oraz Laskowski-Podoliński. W ostatniej chwili jednak dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski zdecydował się zmienić wcześniejszą decyzje. Finał skomentowali Mateusz Borek i Kazimierz Węgrzyn, a w sieci zawrzało.