Aktualności 20 lipca 2021

Poznaliśmy terminarze europejskich pucharów na kolejny sezon

autor: Adam Pera
Właśnie poznaliśmy daty rozgrywania kolejnych faz eliminacyjnych, grupowych oraz pucharowych Ligi Mistrzów, Ligi Europy oraz Ligi Konferencji w sezonie 2022/2023. Pierwsze spotkania eliminacyjne zostaną rozegrane już w czerwcu 2022 roku.

Sezon 2022/2023 będzie niezwykle napięty. Chodzi tutaj oczywiście nie tylko o rozgrywki krajowe i europejskie puchary, ale także głównie o Mistrzostwa Świata, które tym razem odbędą się w bardzo nietypowym czasie. Światowy czempionat w 2022 roku rozpocznie się bowiem 21 listopada i potrwa do 18 grudnia. Jest to zatem okres, w którym w większości lig europejskich toczy się zażarta walka o kolejne punkty.

Wplecenie Mundialu w ten burzliwy okres będzie miało naturalne następstwa, którymi będzie rozłożenie w czasie kolejek ligowych poszczególnych rozgrywek. To z kolei przełoży się także na europejskie puchary, które będą musiały odbywać się z jeszcze większą intensywnością.

Terminarz najważniejszych klubowych rozgrywek w Europie czyli Ligi Mistrzów jest niezwykle napięty. Start kwalifikacji dla drużyn z najniższym współczynnikiem UEFA odbędzie się w ramach miniturnieju już pomiędzy 21 a 24 czerwca 2022 roku. Pierwsza kolejka fazy grupowej Champions League to 6/7 września 2022, natomiast ostatnia – 1/2 listopada 2022 roku. Jeśli chodzi o Ligę Europy i Ligę Konferencji to będą odbywały się one w czwartki w tych samych tygodniach co Liga Mistrzów.