Aktualności 8 lipca 2021

Igrzyska Olimpijskie w Tokio bez kibiców!

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, Igrzyska Olimpijskie w Tokio odbędą się bez publiczności. Jeszcze dwa tygodnie temu wydawało się, że zakaz obejmie jedynie zagranicznych fanów. Dzisiaj organizatorzy rozwiali wątpliwości i również miejscowi obejrzą zmagania w telewizji.

Kilkanaście dni temu informowaliśmy o “cichych igrzyskach”. Wówczas chodziło o pierwsze decyzje dotyczące kibiców podczas zmagań olimpijskich w stolicy Japonii. Według nich dostęp mieli mieć jedynie gospodarze. Organizatorzy wtedy jednak uprzedzali, że kolejne decyzje będą podejmowane na podstawie sytuacji pandemicznej.

Niestety, sytuacja pandemiczna w Tokio się znacznie pogorszyła. W związku z tym lokalne władze wprowadziły stan wyjątkowy do 22 sierpnia. To oznacza, że Igrzyska Olimpijskie muszą odbyć się bez udziału jakichkolwiek kibiców. Ostateczne rozwiązanie zapadło po naradzie władz Tokio, miejscowych organizatorów oraz MKOL-u.

To ogromny cios dla organizatorów, którzy liczyli przecież na spore zyski z biletów. Te z kolei miały zrekompensować ogromne wydatki związane z organizacją imprezy. Przypomnijmy, że Igrzyska Olimpijskie w Tokio rozpoczną się już za dwa tygodnie – 23 lipca.