Aktualności 30 czerwca 2021

Fortuna 1. Liga i STATSCORE przedłużają współpracę!

Od lutego 2020 roku, Fortuna 1. Liga współpracuje z firmą STATSCORE, która odpowiada za dostarczanie profesjonalnych statystyk sportowych we wszystkich pierwszoligowych meczach. Obie strony postanowiły przedłużyć umowę na kolejne dwa sezony. 

Za co odpowiada STATSCORE?

Głównym zadaniem STATSCORE jest zbieranie statystyk w czasie meczu, które dotyczą m.in. szczegółowych danych w kontekście każdej akcji, strzału, faulu, żółtych i czerwonych kartek czy dokonywanych zmian. Dodatkowo LeagueCenter i TeamCenters zapewnia informacje na temat składów drużyn czy porównań H2H.

Dwa kolejne sezony

W środę Fortuna 1. Liga poinformowała, iż firma STATSCORE będzie dostarczać profesjonalne statystyki przez dwa kolejne sezony. W takich słowach na temat nowej umowy wypowiedział się Tomasz Myalski, CEO STATSCORE – Cieszymy się, że STATSCORE zapracowało na zaufanie naszych partnerów z Fortuna 1. Ligi i przez kolejne dwa lata będziemy mogli zbierać statystyki jako ich oficjalny dostawca. W planie rozwoju firmy to jedno z kluczowych partnerstw. Wspierając rozwój drugiej najlepszej ligi piłkarskiej w kraju, chcemy pokazać możliwości budowania niesamowitej opowieści o sporcie za pomocą danych. Mam nadzieję, że zarówno organizatorów ligi, wszystkich pracujących w klubach w niej występujących, jak wreszcie armię kibiców, czeka wspaniały sezon, na który już jesteśmy gotowi. 

Zadowolenia z podpisania nowej umowy nie kryje Marcin Janicki, prezes Pierwszej Ligi Piłkarskiej – Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że w toku rozmów z firmą STATSCORE doszliśmy do wniosku, że warto kontynuować naszą dotychczasową współpracę na kolejne dwa sezony. Ostatnie półtora roku pokazało, że statystyki to istotna rzecz dla naszych kibiców, którzy chcą zapoznawać się ze wszystkimi niuansami i być jak najbliżej swoich drużyn. Jestem przekonany, że w miarę rozwoju naszego projektu będziemy w jeszcze większym stopniu w stanie dostarczać interesujących danych statystycznych o rozgrywkach Fortuna 1. Ligi.