Aktualności 30 czerwca 2021

Komentatorzy na 1/4 finału Euro w TVP

Za nami 1/8 finału Euro 2020, która przyniosła mnóstwo emocji. Już za dwa dni, od piątku, rusza kolejna faza. Do końca turnieju pozostało zaledwie 7 meczów. Wszystkie oczywiście na antenach TVP. Dzisiaj poznaliśmy obsadę komentatorską na spotkania 1/4 finału.

Podczas turnieju było siedem duetów komentatorskich i trzy z nich zakończyły już swoją pracę. Sławomir Kwiatkowski z Jackiem Zielińskim, Michał Zawacki z Andrzejem Strejlauem oraz Rafał Wolski z Kamilem Kosowskim. Tej szóstki już nie usłyszmy na żywo podczas Euro 2020. W grze pozostał kwartet stałych bywalców TVP oraz jednej gwiazdy, która od niedawna reprezentuje barwy telewizji publicznej.

Rozpiska komentatorów na mecze 1/4 finału Euro 2020 w TVP:

Piątek, 2 lipca

18:00 Szwajcaria – Hiszpania: Jacek Laskowski i Robert Podoliński

21:00 Belgia – Włochy: Mateusz Borek i Kazimierz Węgrzyn

Sobota, 3 lipca

18:00 Czechy – Dania: Dariusz Szpakowski i Andrzej Juskowiak

21:00 Ukraina – Anglia: Maciej Iwański i Marcin Żewłakow

Już wcześniej informowaliśmy, że finał przypadnie Dariuszowi Szpakowskiemu, który zapewne skomentuje go z Andrzejem Juskowiakiem. To oznacza, że prawdopodobnie półfinały trafią do duetów Laskowski, Podoliński oraz Borek i Węgrzyn. Czy tak się stanie? Przekonamy się tuż po meczach 1/4 finału, gdy TVP ogłosi obsadę na trzy ostatnie spotkania turnieju.