Aktualności 22 czerwca 2021

PZU sponsorem tytularnym Ekstraklasy w AMP Futbolu

AMP Futbol Ekstraklasa zyskuje kolejnego partnera. Po transmisjach za pośrednictwem TVP Sport, teraz czas na sponsora tytularnego ligi. Będzie nim Grupa PZU, która wesprze rozgrywki w najbliższych trzech sezonach!

Jesteśmy dumni, że od dziś polska liga nosi nazwę PZU Amp Futbol Ekstraklasa. Mamy nadzieję, że ampfutbolowych klubów będzie na mapie Polski stale przybywało i będą one odnosić sukcesy na arenie międzynarodowej – powiedział Robert Lubański, dyrektor ds. prewencji PZU. Umowa potrwa do 2023 roku, a logo PZU pojawi się na koszulkach wszystkich drużyn.

Nowa nazwa ligi – PZU AMP Futbol Ekstraklasa – będzie obowiązywać już od najbliższego weekendu. Turniej w Bielsku-Białej będzie drugim w tym sezonie i ostatnim przed wrześniowym Euro w tej dyscyplinie. Przypomnijmy, że w lidze bierze udział pięć zespołów: TSP Kuloodporni Bielsko-Biała, Legia Warszawa, Widzew Łódź, Warta Poznań oraz Wisła Kraków. Rozgrywki można oglądać na stronie Sport.tvp.pl, w aplikacji mobilnej TVP Sport, a także na profilu facebookowym AMP Futbol Polska.

Warto wspomnieć, że to nie jedyna współpraca pomiędzy PZU a AMP Futbolem. Grupa ubezpieczeniowa wspiera także reprezentacje Polski, a także projekty juniorskie.