Aktualności 15 czerwca 2021

Diego Maradona głównym bohaterem oprawy meczu Copa America

Diego Maradona został upamiętniony podczas niedawno rozpoczętej edycji turnieju Copa America. Nagrania z udziałem argentyńskiej legendy towarzyszyły uczestnikom meczu Argentyna-Chile.

Śmierć Diego Maradony to jedno z wydarzeń, które najbardziej wstrząsnęły światowym futbolem w ubiegłym roku. Mistrz świata z 1986 roku zmarł w wyniku ataku serca, a sprawa jego zgonu wciąż jest wyjaśniana przez argentyńską prokuraturę. Po śmierci “Boski Diego” jego ojczyzna ogłosiła trzydniową żałobę narodową. Uczcić legendę futbolu postanowił także jego były klub, SSC Napoli, którego stadion otrzymał imię Argentyńczyka.

“Boski Diego” bohaterem show

O Diego Maradonie nie zapomnieli także organizatorzy tegorocznej edycji Copa America. Przed meczem Argentyny z Chile, stadion na moment ogarnęła ciemność, a z niej wyłonił się hologram legendarnego piłkarza. Poza tym, na murawie wyświetlono nagrania z udziałem argentyńskiego gwiazdora.

Cały audiowizualny pokaz spotkał się pozytywnymi opiniami ze strony argentyńskich kibiców. Warto dodać, że początkowo to właśnie Argentyna miała być organizatorem turnieju. Ze względu na pandemiczną sytuację, Copa America 2021 przeniesiono jednak do Brazylii.