Aktualności 1 czerwca 2021

Liga szwedzka w Eleven Sports

Przez najbliższe dwa lata kibice żużla dostaną jeszcze więcej emocji żużlowych w polskiej telewizji. Eleven Sports od dzisiaj będzie transmitować rozgrywki Bauhaus-Ligan w sezonie 2021 i 2022. Szwedzka liga to drugie najsilniejsze rozgrywki na świecie, w których jeździ wielu Polaków.

Mecze żużlowe na najwyższym poziomie cieszą się w Polsce ogromnym zainteresowaniem, dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni, że liga szwedzka dołącza do naszej oferty. Razem z PGE Ekstraligą zapewni ona naszym widzom aż trzy wieczory w tygodniu z wielkim speedwayem. Liczymy na wspaniałe emocje z udziałem najlepszych polskich zawodników – powiedział Patryk Mirosławski, dyrektor Eleven Sports.

Mecze ligi szwedzkiej w Eleven Sports będzie można oglądać dwa razy w tygodniu – we wtorki i czwartki. W pierwszej kolejce kibice zobaczą spotkania Dackarny Malilla z Vastervik oraz Vetlandy z Rospigarrną Hallstavik.

Przez wiele lat Eliteserien – taka nazwa obowiązywała wcześniej – była transmitowana w Polsce na kilku antenach. Najpierw na nie istniejącym już kanale Orange Sport, później w Eurosporcie i Eleven Sports. Teraz wraca do “11” na dwa kolejne sezony. Bauhaus-Ligan to miejsce, gdzie można obejrzeć najlepszych polskich zawodników z Bartoszem Zmarzlikiem, Patrykiem Dudkiem i Maciejem Janowskim na czele. Nie zabraknie także światowej czołówki.

Żużel to jedna z najpopularniejszych dyscyplin w Polsce i polskich telewizjach. PGE Ekstraliga w rękach nSport+ i Eleven Sports, eWinner I liga w nSport+, a drugoligowe rozgrywki na antenie Motowizji. Ponadto możemy oglądać najważniejsze międzynarodowe imprezy – Grand Prix o mistrzostwo świata, SEC o tytuł w Europie, a także nieoficjalny mundial par w ramach Speedway of Nations.