Aktualności 28 maja 2021

Media ujawniają kulisy zerwania umowy Neymara z Nike!

Przez lata Neymar był związany z firmą Nike. Dość niespodziewanie w ubiegłym roku piłkarz PSG przerwał współpracę z amerykańskim przedsiębiorstwem, a następnie podpisał umowę z Pumą. The Wall Street Journal zdradza kulisy zerwania kontraktu. 

Koniec wieloletniej współpracy

Nic nie wskazywało na to, by Neymar kończył współpracę z Nike. Wystarczy powiedzieć, że Brazylijczyk był związany z tą marką przez piętnaście lat, tym samym firma towarzyszyła mu jeszcze w czasach pobytu w ojczyźnie. Gdy w 2020 roku Neymar odszedł od amerykańskiego przedsiębiorstwa, konkretne kulisy zerwania współpracy były niejasne.

Afera obyczajowa zadecydowała o kontrakcie?

Według informacji The Wall Street Journal, współpraca Neymara z Nike została zakończona w wyniku dochodzenia, jakie prowadziła znana marka. Piłkarz PSG usłyszał zarzuty od kobiety, która była związana z amerykańskim przedsiębiorstwem. Pracowniczka Nike oskarżyła Brazylijczyka, iż ten dokonał napaści seksualnej podczas jednego z wydarzeń promocyjnych, które miało miejsce w 2016 roku.

Przez dość długi okres kobieta nie podjęła próby rozwiązania tej kwestii, składając skargę dopiero w 2018 roku. Firma Nike rozpoczęła dochodzenie dwanaście miesięcy później, co ostatecznie zadecydowało o zerwaniu kontraktu. Neymar nie chciał bowiem wyjaśnić tej sprawy, stąd dalsza współpraca była niemożliwa.