Aktualności 26 maja 2021

Ekstraklasa przedłuża współprace z PKO Banki Polski oraz LOTTO!

Poznaliśmy sponsora tytularnego ekstraklasy na sezony 2021/2022 oraz 2022/2023. Dalej tę rolę pełnić będzie PKO Bank Polski, który podpisał z ligą nową umowę. Dodatkowo ekstraklasa przedłużyła współpracę z LOTTO, czyli marką Totalizatora Sportowego. 

PKO Bank Polski pozostaje sponsorem tytularnym

W 2019 roku PKO BP został sponsorem tytularnym ekstraklasy, zastępując tym samym LOTTO. Współpraca banku z krajowymi rozgrywkami jest najwidoczniej bardzo udana, gdyż obie strony doszły do porozumienia w sprawie przedłużenia umowy. W takich słowach na temat nowego kontraktu wypowiedział się prezes zarządu Ekstraklasy S.A – Ogromnie cieszymy się, że obaj nasi najwięksi partnerzy postanowili zostać z nami na kolejne dwa lata. Przeszliśmy razem przez najtrudniejszy okres w historii ligi, z wieloma ograniczeniami wynikających z pandemii i kilkumiesięczną grą przy pustych trybunach. Ten czas pokazał, że mimo trudności jesteśmy w stanie dostosować formułę świadczeń i wprowadzić nowe pomysły, tak by współpraca była dla naszych partnerów w pełni efektywna. Wymiernym potwierdzeniem tego jest 321 mln zł w postaci ekwiwalentu reklamowego, które wygenerowały w roku pandemii nasze rozgrywki na rzecz PKO Banku Polskiego.

Dodatkowo ekstraklasa podpisała nową umowę z marką Totalizatora Sportowego, czyli LOTTO. Kontrakty mają na celu zacieśnić współpracę z partnerami. W przypadku PKO BP mowa o umacnianiu rozpoznawalności partnera tytularnego za pośrednictwem obecności PKO BP na wszystkich obiektach i transmisjach. Dodatkowo dochodzi do tego odpowiednia promocja w mediach społecznościowych, związana z różnego rodzaju akcjami i projektami.

Szersza współpraca z LOTTO

Ekstraklasa poszerza także współpracę z Totalizatorem Sportowym i marką LOTTO, która ma być bardziej widoczna podczas komunikacji ligi. Powstaną wspólne projekty, które mają na celu zapewnić dotarcie do graczy. Marka LOTTO będzie promowana za pośrednictwem oficjalnej aplikacji Ekstraklasy, a także kolejnego sezonu Fantasy Ekstraklasa. Co ciekawe, od przyszłego sezonu w ramach współpracy z LOTTO pojawi się nowa kategoria piłkarza miesiąca – Numer Miesiąca. Z kolei na koniec kampanii, dzięki zebranej bazie ogłoszony zostanie “Numer Sezonu”.

W takich słowach na temat współpracy z ekstraklasą wypowiedział się Olgierd Cieślik, Prezes Zarządu Totalizatora Sportowego – Historia wsparcia piłki nożnej przez Totalizator Sportowej sięga początków naszej spółki, która właśnie obchodzi jubileusz 65-lecia nieprzerwanej działalności. Jedną z najnowszych odsłon tej współpracy jest partnerstwo z Ekstraklasą S.A., które trwa już od sezonu 2014/2015. Jako partner główny Ekstraklasy w nadchodzącym sezonie chcemy być jeszcze bliżej polskich rozgrywek i kibiców. Wszyscy odczuwamy głód sportowych emocji i jestem przekonany, że mecze Ekstraklasy dostarczą kibicom wielu wrażeń.