Aktualności 18 maja 2021

Miły gest właściciela Manchesteru City. Sfinansuje podróż kibiców!

Już 29 maja na stadionie Estadio do Dragao, Manchester City zmierzy się z Chelsea w finale Ligi Mistrzów. W związku z dość późną zmianą lokalizacji, dotarcie na obiekt jest w pewien sposób utrudnione. Pomoc swoim sympatykom zaoferował szejk Mansour - właściciel Manchester City, który sfinansuje podróż kibiców. 

Zmiana lokalizacji

Pierwotnie finał Ligi Mistrzów miał zostać rozegrany w Stambule, jednakże Wielka Brytania dodała Turcję do swojej czerwonej listy. Tym sposobem kibice z Anglii nie mogliby znaleźć się na trybunach. Jedynym wyjściem z zaistniałej sytuacji była zmiana lokalizacji. Początkowo sugerowano, iż mecz odbędzie się na Wembley. Ostatecznie wybór padł na Estadio do Dragao.

Manchester City finansuje podróż

Manchester City ma świadomość, iż koronawirus nie tylko dotknął kluby, ale również kibiców, dlatego właściciel “The Citizens” – szejk Mansour ogłosił, że pokryje koszty przelotu i podróżowania po Porto dla swoich kibiców. W takich słowach właściciel skomentował swój gest – Pep i drużyna mają za sobą niezwykły sezon, a ich dotarcie do finału Ligi Mistrzów po bardzo trudnym roku to prawdziwie historyczny moment dla klubu. Dlatego niezwykle ważne jest, by jak najwięcej fanów miało możliwość wzięcia udziału w tym wyjątkowym meczu. Szczególnie mowa o sympatyków, którzy przez tyle lat wspierali Manchester City, zarówno w tych dobrych chwilach, jak i złych.