Aktualności 13 maja 2021

Klub z Serie C trafi do rąk Stone Island?!

Wszystko wskazuje na to, iż wkrótce będziemy świadkami bardzo ciekawego ruchu na Półwyspie Apenińskim. Według ostatnich doniesień mediów, marka odzieżowa Stone Island ma zostać właścicielem klubu Modena. To zespół rywalizujący w Serie C.

Próby wykupu udziałów

Pod koniec lutego media informowały, iż marka Stone Island zastanawia się nad wykupem 30% udziałów w zespole z Serie C. Modena to klub, który ma swoją siedzibę zaledwie 20 kilometrów od bazy Stone Island. Nic więc dziwnego, że znana marka odzieżowa zaczęła rozważać zakupienie udziałów.

Jak twierdzi jednak Gazzetta dello Sport, główny właściciel Stone Island – Carlo Rivetti jest bliski zakończenia przejęcia drużyny z Serie C. Jeśli cała transakcja dojdzie do skutku, to Stone Island zostanie pierwszą marką modową, która będzie właścicielem drużyny piłkarskiej.

Walka o awans

Całkiem niedawno zakończył się sezon zasadniczy Serie C. Modena zajęła czwarte miejsce w tabeli, co oznacza, iż drużyna ze Stadio Alberto Braglia już niedługo rozpocznie rywalizację w play-offach o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

fot. versus.uk.com