Aktualności 27 kwietnia 2021

Huda Beauty sponsorem pierwszej kobiety w NASCAR – Toni Breidinger

autor: Adam Pera
W tak zdominowanym przez mężczyzn sporcie, jakim jest motorsport trudno jest się odnaleźć niejednej kobiecie. Toni Breidinger ma jednak zamiar wstrząsnąć światem sportów motorowych, a jej sponsorem została firma kosmetyczna Huda Beauty.

Błyskawiczna kariera Toni Breidinger

Toni Breidinger jest pierwszą kobietą arabskiego pochodzenia w NASCAR. 21-latka od dłuższego czasu stara się, by świat sportów motorowych otwarł się na kobiety z różnych stron świata. Breidinger rozpoczęła swoją karierę startując w kartingu, gdzie błyskawicznie odniosła wiele sukcesów. Jej talent objawił się także w w federacji United States Auto Club, gdzie została najbardziej utytułowaną kobietą w historii tych wyścigów wygrywając aż 19 wyścigów.

Rok 2021 jest jednak dla zawodniczki przełomowy, gdyż rozpoczęła ona swoją przygodę z jedną z największych organizacji wyścigów samochodowych jaką jest NASCAR. Podczas ostatniego weekendu Breidinger pojawiła się na torze w aucie z logotypami firmy kosmetycznej Huda Beauty.

Nawiązanie współpracy z Huda Beauty

Jest to z pewnością odejście od typowego sponsoringu, czyli firm Home Depot, Budweiser oraz Monster Energy. Toni Breidinger doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że współpraca z Huda Beauty przyniesie jej wiele korzyści i stanie się swoistym dopełnieniem rozpoczęcia przygody z NASCAR.

– Huda jest świetna jeśli chodzi o przełamywanie barier i wspieranie kobiet – to właśnie jest także moim celem. Oczywiście NASCAR jest zdominowany przez mężczyzn i wszyscy wpisują się w pewne tradycyjne normy. Ja lubię być jednak inna. Będę ścigać się z Huda Beauty na moim samochodzie i napawa mnie to dumą. Nie obchodzi mnie to, co pomyślą sobie inni, uważam, że mam najfajniejszego sponsora – stwierdziła Breidinger.

tagi:nascar