Aktualności 14 kwietnia 2021

Decyzja zapadła. Polscy olimpijczycy i piłkarze zostaną zaszczepieni

Trwa narodowy program szczepień przeciw COVID-19. Z dnia na dzień rośnie liczba zaszczepionych osób. Z tego też powodu pojawił się pomysł, by przed wielkimi imprezami zaszczepić również olimpijczyków oraz piłkarzy. Zgodnie z rozporządzeniem rady ministrów, ta idea weszła w życie. 

Koronawirus sparaliżował sport

Jak wiadomo, pandemia koronawirusa praktycznie zatrzymała sport na kilka miesięcy. Choć od ponad roku cały świat zmaga się z tym problemem, to nadal wiele dyscyplin cierpi z powodu panujących przepisów. Koronawirus dotyka także bezpośrednio sportowców, gdyż niektórzy z nich z powodu pozytywnych wyników testów nie mogą wziąć udziału w wielkiej imprezie. W związku z tym, pojawił się pomysł, by ograniczyć ryzyko nieobecności naszych przedstawicieli na wielkich imprezach. Ruszył program szczepień sportowców.

Olimpijczycy i piłkarze

We wtorek pojawiło się rozporządzenie w Dzienniku Ustaw, w którym napisano, iż członkowie kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich, a także zawodnicy przygotowujący się do igrzysk olimpijskich, paraolimpijskich lub igrzysk głuchych będą mieli możliwość przystępowania do szczepień przeciw COVID-19.

W środę natomiast odbyła się konferencja poświęcona bezpieczeństwu sportowców. Premier Mateusz Morawiecki potwierdził, iż rząd zdecydował się przeznaczyć odpowiednią pulę szczepionek na kadrę olimpijską oraz reprezentację Polski w piłce nożnej.